Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Byl to lucidní sen?

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Raddda
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20. led 2022 9:06:37
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Byl to lucidní sen?

  • >

Příspěvekod Raddda » čtv 20. led 2022 9:18:08

Ahoj,

teprve krátce se zajímám o lucidní snění. Na začátku tohoto týdne jsem slyšel podcast pana: Jan Skryja. Pak jsem si pročítal věci zde na webu. Vždycky jsem míval hodně živé sny - osoby v pokoji, pohybující se předměty apod. a i po probuzení cca 1-2 minuty jsem nevěděl jestli je to realita či stále sen... Začal jsem tedy "trénovat" možnost do snu vstoupit (meditace, test reality - prst proti dlani apod). Před spaním jsem zameditovatl a v myšlenkách jsem si představoval lucidní sny. Kolem 3 hodiny vždy krmíme malou dcerku, takže musím vstát a být cca 20 min vzhůru. Pak opět usínám - no a po tomto usnutí jsem měl sen, že stojím u nás v bytě v kuchyni - po chvíli jsem si ve snu vzpoměl na test reality: zatlačit prstem do dlaně a prst projel skrz. Byl to strašně silní zážitek - uvědomil jsem si že jsem ve snu a první co jsem chtěl vyzkoušet, tak bylo "myslí" otevřít dveře což se mi podařilo. Byl jsem v takové euforii, že jsem běžel do ložnice za manželkou a následně ze snu "vypadl". Je možné, že to byl lucidní sen nebo prostě jen mozek vytvořil takový sen za základě toho, že jsem se tomu poslední 3 dny intenzivně věnoval a myslel na to? :roll:

Předem děkuji za odpověď.

Radek

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl to lucidní sen?

  • >

Příspěvekod sheepeck » čtv 20. led 2022 15:31:10

Pokud tvrdíš, že sis uvědomil, že se jedná o sen, tak zjevně ano.
Samozřejmě, že nelze vyloučit i tu druhou možnost, kterou zmiňuješ, ale to ti tu nikdo nepotvrdí - to je jenom na tobě.
Podle mne je to ale jasný lucidní sen - ono to tak totiž často funguje - když se člověk o lucidních snech poprvé dozví, tak ten zájem o ně je tak silný, že se mu opravdu brzy přihodí. A navíc má obvykle stejné reakce jako ty - veliké nadšení a následné brzké probuzení. Takže blahopřeji. :-)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl to lucidní sen?

  • >

Příspěvekod Refly » pát 21. led 2022 8:17:51

Přesunuto do jiné sekce... :)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl to lucidní sen?

  • >

Příspěvekod Coatl » ned 23. led 2022 5:46:51

Ahoj Radddo!

Pokud to byl strašně silný zážitek, tak to musel být lucidní sen. Můj první LS byl absolutní šok - a brutální změna ve způsobu vnímání. Časem už to přestaly bejt takový pecky. Přijde mi to vlastně celkem škoda. Ale to je výsledek toho, že jsem se naučil tlumit nadšení. Člověk se nesmí nechat moc unést, protože jak říká Sheepeck, přílišná euforie tě ze snu vyhodí.

(Napadá mě, že budu potřebovat zapracovat na způsobu, jak si udržet vysoký vědomí a přitom držet na uzdě euforii. Jak zkrátka zkrotit toho hřebce a přitom zachovat jeho sílu. Poslední dobou už i zapomínám dělat na začátku lucidního snu metody ukotvení a zostření.)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl to lucidní sen?

  • >

Příspěvekod kenny34 » pon 24. led 2022 5:10:37

No za mě vědomé snění rozhodně je lucidní snění takže palec nahoru a hodně štěstí s dalšími pokusy. Jen se nenech odradit dlouhodobějšími neúspěchy které mohou přijít. Je to celkem běžné. Zkrátka někdy to jde líp a někdy zase hůř. Myslím že tady najdeš celkem dost tipů i odpovědí na to jak pokračovat a zlepšit se.


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů