Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Jsou to lucidní sny?

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Janička » čtv 12. lis 2015 21:29:38

Od dětství mám živé sny, ve kterých létám nebo dělám různé věci, které mohu ovlivňovat, ale vždycky to zažívám jako skutečnost, ne jako probuzení se ve snu. Také se mi stává, že se během noci vzbudím a v prostoru ložnice vidím ve vzduchu různé předměty nebo "bytosti". Někdy jsou statické a jindy pohyblivé. V tomto stavu cítím, že jsem 100% vzhůru, akorát ty věci tam normálně nebývají. Takže co je co? Máte někdo takovou zkušenost? Sny si pamatuju celkem dobře, někdy si je vybavím hned ráno, ale většinou si na ně bezděčně vzpomenu až navečer třeba při mytí nádobí. Je to standardní?

Díky

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Yogger » čtv 12. lis 2015 22:22:26

Ahoj, :-) zkusím to vzít postupně

Ovlivňování snu
Mívám to někdy podobné. Nejsem si schopen uvědomit, že jsem ve snu, ale vím, že jsem v jiné realitě, kde mohu věci ovlivňovat. Že je to vše jen sen a mé tělo leží v tu chvíli v posteli si prostě neuvědomím. ;-) Takže bych to kategorizoval jako sen, ve kterém ovládám věci nevšedním způsobem, ale lucidní sen to být nemusí. Resp. lucidní sen je to jenom v případě, že si seš vědoma toho, že právě sníš.

Bytosti v ložnici
Záleží jaký má světonázor a vztah k magičnu. Pokud v takové věci nevěříš, mužeš to brát jen jako sen. Ostatně potvrdit si to můžeš třeba testem reality. Pokud ale v takové věci věříš, můžeš nějaký ten test reality zkusit také a uvidíš. :-) Popřípadě dej vědět jak si dopadla! ;-)

Snová paměť
No, při mytí nádobí jsem si na sen asi ještě nevzpoměl :-), ale často se mi stává, že si nějaký sen vybavím až po pár hodinách nebo až třeba v průběhu dne. Na večer se mi to už ale většinou nestává. Jestli máš ale doma fofry, tak je dost možný, že se až večer nějak dáš do pohody a ta vzpomínka se sama vynoří. :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Janička » pát 13. lis 2015 22:40:26

Ahoj, moc děkuji za odpověď. Můj světonázor je asi takový, že mám pocit, jako bych měla najednou otevřené dva světy - astrální (jen mé pojmenování) a realitu. Nevím, zda je to možné, ale nějak takto to vnímám. Zažila jsem i dva energetické útoky a to byl teda mazec :-( Jestli to byla realita nebo sen nedovedu určit, ale intenzita byla taková, že se to s ničím reálným nedá srovnat.
Sny se mi obvykle vybavují až večer, protože mám opravdu velký shon a u nádobí a podobných činností vypínám rozum. Test reality vyzkouším, už se na to chystám dlouho :-)

Moc díky za super stránky a fórum

Jana

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Yogger » ned 15. lis 2015 12:47:55

Janička píše:Zažila jsem i dva energetické útoky a to byl teda mazec :-(

Manželka měla kdysi dávno také takovou nepříjemnou zkušenost, kterou považovala za útok nadpřirozených sil. Já moc nevěděl, co si o tom myslet, ale jak jsem se víc a víc dozvídal o spánkové paralýze, přišlo mi, že to nic nadpřirozeného nebylo.

Dnes si myslím, že to byl spíš jen sen, který postupně přecházel ve spánkovou paralýzu (běžná věc). Žena v té době také četla spoustu duchovních a esoterických knih, takže její podvědomí mělo o snovou inspiraci postaráno. :-)

Janička píše:Jestli to byla realita nebo sen nedovedu určit, ale intenzita byla taková, že se to s ničím reálným nedá srovnat.

Typickou vlastností snů je, že se jeví jako naprosto reálné. Proto jsem taky ve většině snů nelucidní, prostě je zamněňujeme za realitu. :-)

Janička píše:Test reality vyzkouším, už se na to chystám dlouho :-)

Mě funguje nejlépe zkusit prostrčit prst dlaní druhé ruky. Ve snu projde vždycky skrz. :-)

Janička píše:Moc díky za super stránky a fórum

Děkujeme. Dalo nám to s Reflym docela práci a jsme rádi, že se líbí. ;-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Janička » pon 16. lis 2015 7:29:46

Dnes jsem na konci snu zažila situaci, kdy se na mě vrhl zuřivý pes, tak jsem si uvědomila, že ho můžu zastavit, zablokovala jsem ho ve vzduchu a nechala pomalu odplout vzduchem pryč. Řekla jsem si, že to je ten správný okamžik na test reality, snažila se píchat prstem do dlaně, ale prst nikdy neprošel.Tak jsem byla zklamaná,že mi to nefunguje. Pak jsem začala brečet, že to nejde a z výtahové šachty se i bez žebříku dostala elegantně ven :) Jako aspoň malý úspěch tedy hodnotím, že jsem si na test s prstem vzpomněla :lol:

Ke spánkové paralýze - je možné, že mám paralázu bez paralyzace? Protože když se mi něco na pomezí snu a skutečnosti "zdá", tak po těch věcech mnohdy máchnu rukou a ony zmizí, otočím se a spím dál. Anebo je to všechno jenom sen ;)

Díky

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod ATA » pon 16. lis 2015 13:07:45

Test reality je lepši dělat kombinovanej třeba víc ruznejch testu po sobě protože ani jeden neni na 100% spolehlivej.Test ve snu aspon u mě vetšinou slouží na ověření LD a zvetšení bdělosti než aby ji přímo nastartoval.Test z prstem není zrovna nejlepší a bude fungovat jen někomu .

Nejedná se přimo o paralýzu ale hypnapompickej (stav po probuzení) kde se muže prolínat sen a zkutečnost to že se to odehraje celé ve snu je taky docela časté.Tenhle stav je jedna z cest jak se snadno dostat do LD .
Ld tenhle rok : 7

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Janička » pon 16. lis 2015 18:55:44

Díky za odpověď, budu tedy zkoušet a zkoušet. Opakování je matka moudrosti ;)

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Yogger » úte 17. lis 2015 11:56:01

Janička píše:Tak jsem byla zklamaná,že mi to nefunguje

ATA má pravdu v tom, že metoda s prstem může fungovat jen někomu. Zkus tedy test s textem, nebo digitálníma hodinama, to by mělo fungovat každému, viz http://www.lucidnisneni.cz/web/techniky-jak-lucidne-snit/testy-reality/.
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod Janička » úte 17. lis 2015 15:11:42

Vyzkouším a moc děkuju ;-)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou to lucidní sny?

  • >

Příspěvekod ATA » úte 17. lis 2015 23:54:46

Jak už sem psal žádnej test není na 100% ani ten z hodinkama a textem maj ale lepší šanci než s tím prstem . Ze začátku jsou použitelné ale časem jak stabilita LD roste už se na ne moc spoléhat nedá.

Můj starej test
Rozhlídnout se kolem sebe a hledat divný věci.Zeptat se sám sebe je tohle sen ,je tady vše normální.Podívat se několikrát střídavě na dlaň a na hodinky a zkontrolovat jestli se nezměnil čas.Zkontrolovat funkci smyslů.Zkusit lítaní nebo telekinezi a udělat test paměti.
Ld tenhle rok : 7


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů