Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Menší dotaz - probouzení se při RC

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
jakert
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. bře 2016 17:55:53
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Menší dotaz - probouzení se při RC

  • >

Příspěvekod jakert » stř 02. bře 2016 18:06:01

Zdravím, rád bych Vás požádal o nějakou radu. Už cca. 4krát jsem ve snu udělal RC, jenže pokaždé co jsem to udělal (např. spočítal jsem si prsty na ruce a měl jsem je jen 4) tak jsem se okamžitě probudil, aniž bych stačil udělat cokoliv co by mě ve snu udrželo. Zkrátka pokaždé když ve snu provedu RC, tak se vzbudím dřív, než stihnu něco udělat, někdy se budím i při provádění RC, nevíte co s tím?

Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Menší dotaz - probouzení se při RC

  • >

Příspěvekod Yogger » čtv 03. bře 2016 9:49:00

Ahoj,

dost často se mi jednu dobu stávalo, že jsem se ihned po rozpoznání LD probudil.

Nevím jak to máš ty, ale já nejdřív poznám, že se jedná o LD a až po té si to potvrdím pomocí RC. Jak už jsem psal, dost často se stává, že tě
zjištění toj, že zrovna sníš, natolik nadchne a vyvede z míry, že se prostě probudíš.

Nevím jakou používáš přesně techniku na indukci LD, ale doporučuju do ní zakomponovat tento bod, resp., pokud používáš třeba MILD, představuj si,
že uděláš úspěšně RC a sen bude normálně pokračovat.
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

jakert
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. bře 2016 17:55:53
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Menší dotaz - probouzení se při RC

  • >

Příspěvekod jakert » sob 05. bře 2016 20:09:09

Díky za radu. Jako první techniku jsem začal dělat právě RC a mám už zvyk, takže je často provádím ve snu a podle toho sny rozpoznávám. Asi před pár dny jsem četl o technice MILD a začínám ji provádět :) No příště zkusím tak nejásat.

Psaiko
Příspěvky: 1
Registrován: stř 08. kvě 2019 21:25:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Menší dotaz - probouzení se při RC

  • >

Příspěvekod Psaiko » stř 08. kvě 2019 21:37:50

S nejásáním souhlasím. Dříve mě uvědomění si snění rozrušilo tak, že mě probudilo hned něco jako adrenalin. Časem jsem se naučila pozastavit se a nechat sen aby se sám přizpůsobil. Když jsem se přestala divit tak mě sen nevyplivl.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Menší dotaz - probouzení se při RC

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » sob 11. kvě 2019 2:42:49

To mě se spíš stává, že za chvíli zapomenu, že jsem ve snu a zase vklouznu do NS. Většinou, když se zaberu do nějaké činnosti. Zatím jsem nepřišla na to, jak tomu zabránit, ale sen naštěstí aspoň většinou pokračuje vytyčeným směrem... Každopádně probuzení při RC jsem nezaznamenala ani jednou, ale každý to má holt jinak. Spolehlivě mě ale z LS vyhodí obava, že bych se za chvíli mohla vzbudit. Jakmile mě tohle napadne, moc času mi nezbývá. Sranda je, že jde většinou o falešné probuzení. Proto myslím, že hlavní roli v nechtěném předčasném ukončení LS hraje právě obava z jeho konce. Když to člověka párkrát vykopne při RC, už to prostě očekává a kruh je uzavřen :-(


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů