Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Celková dlouhodobá neúspěšnost

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » ned 13. bře 2016 14:52:19

Jak bych začal? O LD se snažím už několik let, někdy s větší intenzitou, někdy s menší intenzitou. Dal jsem si i půl roku pauzu od zkoušení LD (žádné studování článků, zkoušení technik apod.) a pak jsem se k tomu zase vrátil.

Ale za celé ty roky jsem nedosáhl prakticky ničeho, kromě výrazného zlepšení snové paměti. Ale u toho to tak nějak zůstalo a už nepozoruji další pokrok a nevím proč. Podle mě někde něco přehlížím a dělám v něčem dlouhodobě chybu a nevím v čem. Dokáže mi někdo pomoci identifikovat co dělám špatně?

Zkusím sepsat nějaká fakta:
  • Je mi 26 let, o LD jsem se poprvé dozvěděl v polovině roku 2012
  • Hledal jsem o tom nějaké informace, aktivněji jsem se s LD začal zabývat v roce 2013
  • Začal jsem psaním snového deníku, který píšu dodnes. Snová paměť se mi za ty roky poměrně dobře zlepšila. Dříve jsem byl rád za jeden sen za měsíc, dnes si pamatuji (až na výjimky) většinou za každou noc alespoň jeden sen, někdy i více. Někdy si klidně pamatuji 2-4 sny za noc, někdy mam zase období, že 2-4 noci po sobě si nepamatuji nic. Dlouhodobý průměr je však alespoň jeden sen za noc (alespoň krátký). Kvalita podrobností kolísá - někdy si vše pamatuji do největšího detailu, někdy si pamatuji spíš děj ("o čem to bylo"), ale samotných vizuálních detailů méně.
  • Začal jsem základními RC (zacpání nosu, kontrola hodinek a nápisů, kontrola prstů na ruce, později jsem přidal i mentální RC) alespoň jednou za hodinu přes den. To jsem zkoušel cca rok, snažil jsem je dělat co nejvíce vědomě, ne automatizovaně. Výsledek byl, že se mi do snů skutečně občas nějaký RC dostal, ale nikdy nespustil LD, Nejblíže LD pomocí RC jsem byl tady, ale to se mi už nikdy nepovedlo zopakovat. Po čase jsem usoudil, že u mě RC asi fungovat nebudou a že zkusím jinou techniku,
  • Od té doby se prakticky dodnes snažím o techniku MILD. Večer před spaním používám mantru doporučenou Stephenem LaBergem "Až budu zase snít, vzpomenu si, že chci poznat, že je to sen.". Pokud se v noci vzbudím a pamatuji si sen, tak si zapíšu pár poznámek do deníku a pak se snažím v MILD pokračovat - představuji si pokračování snu + mantru (nemám ale moc dobrou vizuální představivost). Ne vždy se mi to samozřejmě povede, někdy prostě usnu hned bez MILD.
  • Spát chodím mezi 22:30 - 23:30, obvykle do 23 hodin usnu, vstávám v 6:30 - 6:45 (budík do práce), o víkendu se poprvé vzbudím většinou kolem 8 hodin, pak ještě tak do 9 - 9:30 usnu.
  • Pokud někdy používám techniku WBTB, tak si budík obvykle nastavím ve všední den na 4:30, tj. 2 hodiny před vstáváním.
  • Motivaci mam velmi silnou, já se toho poníka prostě chci dotknout! :)

Osobní snové znamení zřejmě žádné nemám - nic co by se opakovalo a podle čeho bych vyloženě poznal, že je to sen. Obecná znamení se najdou - např. sny o škole nebo internátu, kde již hodně let nejsem nebo různé šílenosti, které jsou možné jen ve snu - ale nic z toho mi nepomohlo poznat, že se jedná o sen.

Nejčastěji se mi zdá o tom jak jedu v autě nebo ho řídím (nebo jiný dopravní prostředek - autobus, letadlo, ...) nebo o rodičích. Když jsem ještě dělal RC, tak jsem se také některé z nich snažil dělat v autě nebo v autobusu. U MILD se zase snažím představovat si jak řídím auto a poznám, že je to sen (pokud se zrovna nepamatuji jiný aktuální sen), ale to mi moc nejde, Nemam moc dobrou představivost (resp. nedaří se mi moc něco si vizuálně představovat se zavřenýma očima - myslet na to můžu jak chci, ale vizualizace mi nejde). Nicméně nyní si místo auta představuji počítač, viz tato zkušenost. V souvislosti s MILD ještě možná stojí za zmínku tento můj ranní zážitek.

Je určitá hranice, kterou nechci překročit. To je například příliš časté používání budíku pro metodu WBTB, pojídání různých suplementů (bylinek, prášků, ...) nebo poslouchání nějakých "skladeb" na "úpravu mozkových vln" (nevím jak se tomu přesně říká, ale četl jsem o tom). Naopak přemýšlím o koupi nějakého Sleeptrackeru, ale nejsem si jistý, jestli pomůže zrovna s LD, když budí na začátku REM fáze.

Abych to tak nějak shrnul - hodně dlouho jsem zkoušel RC bez úspěchu, nyní zkouším různé varianty MILD, občas podpořenou budíkem/WBTB. Ale úspěchy jsou (vzhledem k tomu jak dlouho se o to pokouším) prakticky nulové, tedy kromě zlepšení snové paměti. A když se podívám na tuto anketu, tak je mi smutno... Ještě jsem viděl návod na trénink paměti, který bych mohl zkusit - ráno si vyberu 3 náhodné předměty a kdykoliv je přes den uvidím, tak udělám RC a večer si vzpomenu, zda jsem to splnil. Popř. můžu začít kombinovat RC + MILD, což ale nevím jestli je správné...

Takže nevím jak dál... Můžu to zkoušet další rok, ale když vidím roky minulé, tak by to byla spíše náhoda, než cokoliv jiného. Pravděpodobně mi něco uniká nebo něco dělám špatně, ale nevím co. :( Sice se říká, že první LD je nejtěžší, ale i tak.

Ještě uvažuji o metodě WILD, ale vzhledem k tomu, že nemam žádné zkušenosti s meditací, transem apod., tak to nevidím moc reálně a taky by to sebralo neúnosně hodně času z noci, kdy potřebuji spát. Ještě přemýšlím o technice ADA/SAT, ale ta je hodně těžká a nevím jestli by mi pomohla.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod ATA » čtv 17. bře 2016 15:27:11

Bežně se dá za základ na LD brát 2-3 sny za noc jde se dostat až na 4-7 nebo i přes 10 hodně krátkejch

Mantra nic moc zbytečně dlouhá. Já jsem používal : Jsem bdělý ve snech a vše se si dokonale pamatuji .
Mantra je vetšinou potřeba trochu doladit na konkrétního člověka hode záleží na vírách , názorech , definicích pojmu v povědomí..

Někde bude asi zrada třeba u mě to je ted tím že podvědom je vytíženy jinejma věcma a na LD nezbyde čas a zdoje . Za prvních 14 tohodle roku sem měl 11LD a od te doby nic jak je pozornost na jinjech věcech.

-----------
Zkusil sem se zeptat tvého podvědomí třeba mi k tomu něco řekne :)

šance na LD 0,003% :(

specialní energie pro LD ( plná zasoba dost na par set LD )

potřebná bdělost ve snech 0,03%

-) blokuje něco LD?
: ANO
1345 ERR
4 sugesce
26 názorů
7 víry
162 vzpomínek
27692 emoce
nevý jak 2 věci

-) % duležitost
ERR 0,3%
sugesce 86%
víry 4%
názory 2%
nevý jak 2,6%
..

-) neblokovaná šance na LD 2,7% (DILD) , 12% WBTB

Sugesce:
Na LD je potřeba více spánku 2%
Nemůžu si dělat co chci . Založeno na názoru od někoho nemužeš si dělat co chceš (od nějaké ženy ). Něco jako že to musí mít důvod učel pro fyz. realitu (nemam vhodná slova jak to popsat). 86%
Nemůžu něco jako denní snění , představivost . Zase nejspíš založeny na tom že ti někdo řekl že se nemáš toulat ve svých představách ale makat že ty představy nemaj učel nepomužou ti v životě ...
7%

Zkusil bych zapracovat na těch sugescích pak by se to mohlo odblokovat a situace pomalu lepšit.
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » ned 20. bře 2016 11:08:28

Díky, ale přiznám se, že druhou polovinu tvého příspěvku jsem absolutně nepochopil... :)

Jinak si myslím, že bych ještě mohl více trénovat prospektivní paměť, jak je uvedeno v tomto tutoriálu.

Uživatelský avatar
psychonaut
Příspěvky: 19
Registrován: pon 23. lis 2015 21:48:27
Počet lucidních snů: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod psychonaut » sob 23. dub 2016 19:48:20

Čavko Refly, osobne mám na túto vec rovnaký názor ako Petr Chobot:
Lucídne snenie pecentuálne schopných len veľmi málo ľudí a aj naučiť sa je to veľmi ťažké, ale dá sa. Ako rada je byť len extrémne vytrvalý po mnoho rokov, nevzdávať to, byť trpezlivý a dať do toho úplne všetko. Možno po nejakých 10-20 rokoch budeš mať významné výsledky svojej práce na sebe.
Významne LD môže pomôcť energetické techniky predýchavania čakier, ale aj to je relatívne náročná technika. Po poriadnom prečistení a energetizovaní čakier, LD pôjdu sami. :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » sob 23. dub 2016 21:39:57

psychonaut píše:Lucídne snenie pecentuálne schopných len veľmi málo ľudí a aj naučiť sa je to veľmi ťažké, ale dá sa...


To je zajímavé, je to úplný opak toho, co tvrdí Stephen LaBerge ve své knize - a sice to, že se lucidně snít může naučit téměř každý.

Nikonguy
Příspěvky: 2
Registrován: stř 27. dub 2016 17:25:58
Počet lucidních snů: 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Nikonguy » stř 27. dub 2016 17:29:32

psychonaut píše:Lucídne snenie pecentuálne schopných len veľmi málo ľudí a aj naučiť sa je to veľmi ťažké, ale dá sa...


Jako promin ale to co si napsal je totální kravina :D je vědecky dokázaný že LD může mít každý a za relativně krátkou dobu a taky je nespočet lidí kteří dosáhli LD ve velice krátkém čase :D není to žádná zvláštní schopnost může to mít kdokoliv takže nevim proč píšeš že je to extrémě těžký :) akorát pleteš ostatní lidi co si to přečtou :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » stř 27. dub 2016 18:45:37

Jen já jsem nějak rozbitej... :lol:

Nikonguy
Příspěvky: 2
Registrován: stř 27. dub 2016 17:25:58
Počet lucidních snů: 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Nikonguy » stř 27. dub 2016 19:25:33

Ja nwm ale asi něco fakt děláš špatně :) můžeš zkusit SSILD metodu ta mi pomohla a pomáhá k LD dodnes :D je velmi učinná někde je tady o ní něco napsaný myslim že v technikách :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » stř 27. dub 2016 22:48:45

Díky za tip, prozkoumám... ;)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » ned 14. srp 2016 9:37:02

Tak dnes se mi (po 2 měsících) opět podařilo ve snu udělat RC zacpáním nosu. Poznal jsem tedy, že se jedná o sen a i když jsem se snažil zůstat maximálně klidný, tak jsem se cca za 10 sekund probudil.

Nějaké rady co s tím? Zatím jsem se po každém úspěšném RC probudil. Takové ty techniky jako je otáčení kolem vlastní osy pro stabilizaci snu dělat nemohu, protože ihned po zjištění, že se jedná o sen ten sen kompletně zmizí, pouze cítím jak si držím nos.

Nevíte co dělat proti zmizení snu a probuzení?


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů