Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

3D temnota, Monroeovo Ohnisko 21, Keppleho ohnisko 2

Astrální cestování, out-of-body experiences (OBE).
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

3D temnota, Monroeovo Ohnisko 21, Keppleho ohnisko 2

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 27. led 2022 17:00:51

Reaguji do oddeleneho vlakna na viewtopic.php?f=42_t=211 :

K Monroeově Ohnisku 21:

Ti, kteří jsou obeznámeni s modelem R. Monroea, znají Ohnisko 21. Mnozí astrální cestovatelé jej znají jako „3D temnotu“. Když do tohoto ohniska vstoupíte, tak to okamžitě poznáte podle toho, že temnota před vaším zorným polem získá naprosto trojrozměrnou podobu a vy se najednou vznášíte v té prostorové temnotě, namísto toho, abyste ji jen tak před sebou pozorovali jako 2D. Jak vidíte, leží na samotném horním konci mého Ohniska 2 a dotýká se Ohniska 3. Tato 3D temnota nebo-li Monroeovo Ohnisko 21 je tím, čemu můžeme velmi dobře přiřadit termín překlenovací stav. Můžeme na něj pohlížet jako na místo, kdy se vaše mysl setkává se širším astrálem, t.j. místo, kdy se vaše individuální kontinuum vědomí (Ohnisko 2) setkává se „společnou oblastí“ kontinua vědomí (Ohniskem 3). Je to bod přeskoku do všech těch dobrodružství v Ohnisku 3 nebo-li skutečném astrálním světě, jak tomu někteří lidé říkají.


Tuto 3D temnotu jak je popisovana jsem hodne dlouho zazival, a to s velkou frekvenci (bez vetsi snahy kazdou druhou noc). Odrelaxoval jsem se, lezel nehnute v posteli, a po nejake dobe jsem sice nic nevidel, ale byl jasny pocit toho, ze prosto je nyni plasticky, opravdu 3D. Neumim to popsat bdelou zkusenosti, i kdyz chybely jakekoliv vizualni vjemy, ten pocit 3D prostoru tam skutecne byl velmi vyrazny, s velmi jasnym nastupem. Obcas se to povedlo pretavit do neceho dalsiho, spis jsem ale cekani vzdal. Bylo to celkem stabilni.

Postupem casu se mi to ale zmenilo, nyni uz nemivam "3D temnotu", ale "neco tam je". Dany stav je velmi stabilni, mohu se fyzicky dokonce pohnout (overeno experimentem kdy jsem opatrne prelezl na druhy kraj postele), jen nesmim otevrit sve realne oci. Funguje mi u toho to, ze mam "virtualni vicka", mam pocit ze mohu oci "zavrit", potom vjem zmizi, a mohu je zase otevrit, a vjem je ihned zpet. Puvodne jsem z toho byl hodne zmateny, protoze jsem myslel, ze vidim neco z realneho sveta a oteviram sva realna vicka, ale neni tomu tak. Jde otevrit vicka doopravdy (musim se u toho pohnout), stav zmizi, a pak je jasne, ze vnimany "prostor" je uplne jiny nez loznice a odlesky svetel (venku, uvnitr) nebo stiny v ni.

Otazka je co vidim. je to cernobile, bez barevnych vjemu (na ty se to nekdy da preklopit, ale je to vyjimecne). Vypada to jako "DMT world", ale v cernobilem provedeni, velmi potemnele. Mohu sledovat jednoltive struktury, byt jsou pomerne nevyrazne (na rozdil od nekterych ASC). Opravdu zarazejici je stabilita. Bohuzel se mi nedari ziskat nejaky komplexni vjem z toho co vidim, casto se mohu zamerit jen na detaily.

Kdykoliv kdyz chci mohu tento stav prerusit a "jsem normalne bdely", myslim ze z nej jde i normalne usnout.

Jine vjemy (audio, taktilni, kineticke, ...) u toho nemam.

Mate nekdo podobnou zkusenost?

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D temnota, Monroeovo Ohnisko 21, Keppleho ohnisko 2

  • >

Příspěvekod kenny34 » pát 28. led 2022 7:28:45

Zdarec lidi.

Musim říct že podobný stavy mívám před usnutím taky při svojí "předusínací meditaci" ale co mě dneska rozstřelilo bylo když sem klik na ten odkaz nahoře kde jsou zážitky Franka Keppleho. Nevim jak sem to mohl dřív přehlídnout. Přečet sem to doslova jedním dechem a musim si teď číst některý pasáže pořád dokola. Nepamatuju si že by mě kdy nějaký čtení takhle uzemnilo. Sedim tu teď tak trochu s pocitem Buddhy po osvícení bez osvícení :lol: a pořád si to ještě urovnávám v hlavě. Snad ani ve snu by mě nenapadlo že takovejhle překrásně ucelenej výzkum vůbec někdo sepsal natož že ho budu číst.
Asi nejvíc mě na tom uchvátila ta elegantní jednoduchost popisu něčeho tak složitého jako je vědomí.
Je to trochu jako ovládnutí veškerých znalostí lidstva pouhým klikáním myší na monitoru jenom sakra ve větším měřítku a bůhví kolika rozměrech.
Akorát jedna věc je teorie a druhá praxe.
Rozhodně mi to ale nalilo novou energii do žil a chuť do novejch experimentů.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D temnota, Monroeovo Ohnisko 21, Keppleho ohnisko 2

  • >

Příspěvekod mhi » pát 28. led 2022 18:23:42

Kenny, muzes prosim popsat nejak detailneji ty "podobný stavy mívám před usnutím taky při svojí "předusínací meditaci"" ? Jestli v "3d netemnote" mas taky neco, tak by mne moc zajimalo co to je. Diky.

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D temnota, Monroeovo Ohnisko 21, Keppleho ohnisko 2

  • >

Příspěvekod sheepeck » sob 29. led 2022 14:01:39

kenny34 píše:
.... Přečet sem to doslova jedním dechem a musim si teď číst některý pasáže pořád dokola. Nepamatuju si že by mě kdy nějaký čtení takhle uzemnilo..... Snad ani ve snu by mě nenapadlo že takovejhle překrásně ucelenej výzkum vůbec někdo sepsal natož že ho budu číst.
Asi nejvíc mě na tom uchvátila ta elegantní jednoduchost popisu něčeho tak složitého jako je vědomí.
....
Rozhodně mi to ale nalilo novou energii do žil a chuť do novejch experimentů.


No, a já mám zase radost, když se mi podaří narazit na něco, co takhle lidi osloví. :-)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D temnota, Monroeovo Ohnisko 21, Keppleho ohnisko 2

  • >

Příspěvekod kenny34 » úte 01. úno 2022 0:20:56

No moje stavy sou takový že je to hlavně žlutozelená mlha (myslím že to má asi každej) která se různě kroutí a vytváří většinou neurčité tvary ale když se trochu soustředím vytvořím z té mlhy přibližnou siluetu čeho chci.
Když se ale dostatečně uvolnim a vydržím to dost dlouho začnou se objevovat pestrobarevné hypnagogické a někdy i velice složité a detailní obrazce. Někdy vidím obrazce třeba jen kus a někdy ho vidím celej. Někdy se prostě najednou objeví, jindy přijde jakoby ze strany a jindy se přede mnou rozvine jako koberec a někdy i ubíhá jako bych se nad ním vznášel. Když se mi na něj povede zazoomovat začne se obrazec chovat jako fraktál akorát se neopakuje stále stejný vzor ale vznikají vzory úplně nové. Tyhle složité vzory jsou ale dost prchavé a obvykle je udržím jen pár vteřin. Maximálně tak pár desítek vteřin takže ve výsledku vlastně nějak tak přepínám mezi žlutozelenou mlhou a obrazci kde žlutozelený mlhy je samozřejmě mnohem víc než obrazců.
Teď se teda pokouším o tu 3D temnotu ale sotva sem začal takže zatím nic.


Ještě dodám že bych si tipnul že tahle mlha by mohlo bejt to co Kepple nazývá "ohnisko 2" akorát úplně rozostřené. Když pak totiž po nějaké delší době začnu upadat do polospánku ze kterého se vracím zase zpět začne se z ní ve chvílích usínání formovat sen a jen velmi vzácně se mi i povede skočit přímo do LD.
Taky mě napadlo že právě při tomhle zoomování fraktálů jak popisuji výše by mohlo bejt možný se dostat do různých změněných stavů vědomí "ohnisek" ale zatím je to bohužel jen moje teorie.
Taky mám pocit že jsem tu někde popisoval svůj sen kde jsem byl zase jenom pouhým bodem vědomí které si klidně a bez emocí a myšlenek plulo temným prostorem. To mi zase nejvíc připomíná "ohnisko 4". To se mi ale stalo jenom jednou.


Jo protože mám zas noční směnu a děsně se tu nudím u "policie Hamburk" popíši vám ujetý LD asi tři dny zpátky.
Celkem se to hodí k těm dalším dimenzím atd...

Nevím jak objevím se v nevelký místnosti ještě s nějakým mužem po kterém přejížděli elektrické výboje a nějak jsem si vzpomněl na Thóra. Kouknu na stůl vedle mě a na něm leží dvě kladiva jedno menší a jedno větší a přejel po nich velmi jasný a složitý oranžově zářící vzor.
Tak nějak jsem to pochopil jako výzvu. Byla to spíš jen zkouška síly nebo tak něco. Ne nějaký souboj na život a na smrt.
Vzal sem menší kladivo, to zajiskřilo hodil jsem ho na chlapíka ale minul jsem. Tak popadnu to druhý a zvednu ho nad hlavu abych ho nabil. Hned vyšlehnul blesk ke stropu. Pak namířím na chlapíka ale blesky co vyletí ho opět minou. Zase po něm kladivo hodím a jak tak letí všimnu si že má bílé kalhoty se spoustou černých spirál. Chlapík něco vysloví. Já mu rozumím jen poslední dvě slova: "do temnoty" a kladivo plynule zmizí v jedné ze spirál na jeho pravém stehně.
Dál už si bohužel na nic nevzpomínám, ale i tak dobrej úlet ne?
Naposledy upravil(a) Refly dne úte 01. úno 2022 8:05:55, celkem upraveno 4 x.
Důvod: Viz https://www.lucidnisneni.cz/forum/rules#duplicitni-prispevky

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D temnota, Monroeovo Ohnisko 21, Keppleho ohnisko 2

  • >

Příspěvekod mhi » úte 01. úno 2022 18:22:49

Dekuji za popis, oboji i LD jsou zajimave. Ja bych ty 3 stavy (3D temnota/netemnota, mlha, "mandaly" - opakujici se obrazce) uplne od sebe oddelil, kazde to podle meho nazoru je kvalitativne uplne jine.

mlha je takova obycejna a nema nikdy tu trojrozmernou kvalitu

mandaly jsou take jen dvojrozmerne, byt jsou treba nejak namapovane, presto z nich trojrozmerny prostor nemam - je to jako kdyz se treba clovek diva na film. Vetsinou se mandaly dost dynamicky pohybuji.

Teoreticky je mozne, ze ten "DMT svet" je nejaka verze mandal v 3D prostoru, u mne bez pohybu, tezko rict. Vylozene "DMT svet" jsem nikdy nezazil.

3D (ne)temnota je extremne stabilni, stejne tak mlha, "mandaly" jak kdy, nekdy muzu sledovat detaily, vratit si treba nejakou cast zpet, a nekdy to je hodne neuchopitelne a rychle.

Driv jsem casto mival tu schopnost si "prisnit" nejaky objekt, ale bylo to dost odlisne od opravdoveho snu, casto cernobile, v mlze, ... to bych rekl ze je nejaka forma nepovedeneho WILDu. Obcas se mi to nejakou technikou povedlo zlepsit.


Zpět na „Mimotělní zážitky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů