Browse By

O nás

 

Nick Lee, zdroj: flickr.com, licence CC-BY 2.0

Nick Lee, zdroj: flickr.com, licence CC-BY 2.0

Kdo jsme?

LucidníSnění.cz je portál zaměřený na speciální způsob prožívání snů, resp. na vědomé neboli lucidní sny. Jde o sny, ve kterých si je snící plně vědom faktu, že se právě nachází ve svém snu. Najdete zde zejména postupy a techniky, kterými lze navodit tento druh snů, ale i další informace, které jsou spojeny s fenoménem lucidního snění.

 

Web

Našim cílem je vytvořit místo, kde může každý zájemce o tento fenomén získat základní informace o tom, co je lucidní snění a také proč a jak vlastně lucidně snít. Obsah webu je rozdělen do kategorií tak, abyste si mohli rychle přečíst pouze to, co Vás zrovna zajímá. Zároveň však lze celý obsah webu přečíst jako jeden souvislý text. Začít můžete stránkou Co je lucidní snění? a pokračovat vždy odkazem v poslední větě.

Při tvorbě těchto stránek jsme kromě vlastních zkušeností vycházeli zejména z knížek Stephena LaBerge, stránek Rebeccy Turner, audioknihy Andrew Holecka.

 

Blog

Vedle základních informací na webu si můžete také každých 14 dní přečíst nový příspěvek našem blogu. Budeme se věnovat osobnostem lucidního snění, recenzím knih a filmů, méně známým technikám a dalším věcem, které více či méně souvisí s lucidními sny. Jestliže byste chtěli na náš blog přispívat vlastním obsahem, dejte nám vědět zde!

 

Fórum

Pokud máte nějaký dotaz, problém nebo jen myšlenku, se kterou se chcete podělit, neváhejte se podívat na naše fórum. Najdete tam pomoc i zkušenosti ostatních lucidně snících. Na fóru se můžete s ostatními podělit o své lucidní i nelucidní sny, poradit se o konkrétním problému nebo se třeba zúčastnit Lucidní výzvy, ve které budeme společně zkoušet techniky a postupy pro indukci lucidních snů.

Ať už Vás zajímá lucidní snění dlouhodobě nebo jste se o něm dozvěděli teprve před chvílí, přidejte se na naše fórum a pomozte nám vytvořit komunitu lidí, kteří spolu sdílí znalosti a zkušenosti s tímto úžasným fenoménem. Pokud ale potřebujete nejdříve zjistit, co jsou vlastně lucidní sny zač, začněte na našem webu.

 

S přáním jasných snů

Yogger a Refly